Jak zrobić nawilżane waciki do demakijażu

Czy wiesz, że nawilżane waciki do demakijażu można zrobić niezwykle łatwo samemu w domu?
W końcu będziesz wiedzieć, czym są nasączane i będziesz mieć pewność, że nie wsmarowujesz podejrzanych lub szkodliwych substancji w skórę.
Czyli same plusy: oszczędność i zdrowie.

Jak zrobić nawilżane waciki do demakijażu

Co będzie Ci potrzebne:

  • szeroki zakręcany słoik
  • duże waciki
  • 1-2 łyżki oleju kokosowego
  • 4 szklanki ciepłej wody
  • odrobinę płynu do mycia dla niemowląt

Jak zrobić:

Jeśli olej kokosowy jest w formie stałej, podgrzej bardzo delikatnie. Zbyt duża temperatura pozbawi go wartości odżywczych. Możesz to zrobić w kąpieli wodnej. Aby to zrobić, wstaw porcję zastygłego oleju w zamkniętym słoiczku do umywalki wypełnionej ciepłą wodą. Ewentualnie podgrzej garnek na ogniu, wyłącz gaz i wrzuć do ciepłego garnka porcję oleju. Poczekaj, aż się rozpłynie. Następnie wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, ułóż w słoiku waciki i zalej mieszanką.

Korzyści:

Olej kokosowy zawiera w sobie kwas laurynowy, który ma właściwości antymikrobiotyczne, przeciwutleniające, antygrzybicze, antybakteryjne i ściągające.

Jeśli chcesz, aby nawilżane waciki do demakijażu stały w łazience dłużej niż kilka tygodni, zwykłą wodę zastąp woda destylowaną i dodaj odrobinę olejku z drzewa herbacianego, aby mieć pewność, że się nie zepsują.

Jeśli poza tym, że zdrowa chciałabyś być jeszcze dodatkowo wspomóc naszą planetę, byciem eko, użyj wielorazowych wacików. ( KLIK )