Naturalna szczepionka przeciw grypie

Gdy jesień za oknem, na choroby uodporni nas naturalna szczepionka przeciw grypie. Zapewni nam ona zdrowie, aż do czasu ciepłych kwietniowo-majowych dni.

Naturalna szczepionka przeciw grypie

Składniki:

  • Sok z 6 cytryn
  • 1 ząbek czosnku
  • 2 łyżeczki imbiru w proszku
  • 2 łyżki miodu organicznego
  • 3 szklanki 100% naturalnego soku ananasowego
  • ¼ łyżeczki pieprzu cayenne

Przepis:

Dokładnie zblendować wszystkie składniki. Trzymać w szklanej butelce.

Dawkowanie:

Gdy tylko poczujesz choćby lekkie osłabienie, pij małymi łyczkami 4 filiżanki dziennie, aż objawy ustąpią.

„Napój jest bogaty w witaminę C, składniki przeciwwirusowe, przeciwzapalne, znakomicie poprawiający krążenie krwi a tym samym silnie stymulujący układ odpornościowy do walki z intruzami.”

„(…) potężne korzyści zdrowotne zawdzięcza witaminom, minerałom, kwasom owocowym i bromelainie –  enzymówi o wielu właściwościach leczniczych. Bromelaina zawarta w ananasie wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez hamowanie procesu syntezy prostaglandyn prozapalnych, które wywołują ból i stany zapalne.”

UWAGA! Ananas nie jest dla wszystkich.

Osoby, które mają alergię na pszenicę, seler, marchew, koper włoski czy pyłki traw, mogą być uczulone także na bromelainę zawartą w ananasie. Dlatego alergicy, a także osoby cierpiące na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz nadkwaśność, jak również te zmagające się z chorobami wątroby i nerek, nie powinny jeść owoców ananasa i pić wyciśniętego z nich soku. Nie powinno się jeść surowego ananasa w trakcie antybiotykoterapii. Z ostrożnością do ananasa powinny podejść także przyszłe mamy. Co prawda nie ma jasnych dowodów naukowych na szkodliwy wpływ tego owocu na zdrowie ciężarnych, ale niektórzy badacze sugerują, że niedojrzały ananas i sok z jego liści są szkodliwe dla kobiet w ciąży i mogą przyspieszyć poród. Dlatego należy zachować umiar.”

źródła:
healthandhealthyliving.com/this-drink-is-real-natural-vaccine-against-colds-and-flu/
dziecisawazne.pl/sok-ananasowy-jest-500-razy-skuteczniejszy-niz-syrop-na-kaszel/
sekrety-zdrowia.org/naturalna-szczepionka-przeciw-przeziebieniu-grypie/