Naturalne COMBO na przeziębienie i ból gardła

Czy znasz najsilniejsze naturalne combo na przeziębienie i ból gardła?

Gdy wykonasz tych kilka czynności po kolei, Twój organizm natychmiast zabierze się za pracę, czyli: obronę, ochronę i regenerację.
Naturalne COMBO na przeziębienie i ból gardła powtarzane trzy razy dziennie, może zlikwidować wszystkie objawy już w jeden dzień!

Rozgrzewający napój:

Pociąć imbir na kawałeczki, wrzucić do garnka, zalać 2 szklankami wody, gotować ok. 5 minut. Wlać do kubka, gdy lekko przestygnie, dodać czubata łyżkę prawdziwego i nieprzetworzonego termicznie miodu i sok z cytryny. Pij, póki gorące.
Imbir rozgrzewa, pomaga zabić bakterie i wirusy, miód działa jak antybiotyk, dodatkowo rozgrzewa organizm, cytryna dostarcza spora dawkę witaminy C. (Gdy boli gardło pominąć cytrynę – może podrażniać bolące miejsce).

Naturalne COMBO na na przeziębienie i ból gardła

Surowy czosnek:

Pokroić w kawałeczki i położyć na kanapce z ulubioną szybką lub pasztetem. Zjeść jak najwięcej. Działa intensywnie, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Szybko poprawia stan organizmu.

Płukanie gardła:

Dla odkażenia i natychmiastowej ulgi od bólu dobrze jest przepłukać gardło wodą z kilkoma kroplami propolisu lub nalewki z bursztynu lub z łyżeczką soli.
Odkaża i zmniejsza ból.

naturalne combo na przeziębienie i ból gardła

A teraz prawdziwy zabójca patogenów:
Akupresura na ból gardła i oczyszczenie organizmu:

  • Punkty gardła
    Używając kostki zgiętego palca u ręki, masuj te punkty między dużymi a środkowymi palcami u stóp. Zacznij od prawej stopy. Aby metoda była najbardziej skuteczna, druga ręką przytrzymuj lekko palce stopy od spodu. Uciskanie tych punktów pomaga oczyścić gardło i wzmacnia pracę węzłów chłonnych w rejonie szyi i gardła.
    Masuj ok. 20 sekund każdą stopę.

naturalne combo na przeziębienie i ból gardła akupresura

  • Odtykanie układu limfatycznego – na szybsze ustąpienie choroby:
    Układ limfatyczny pełni ogromna rolę w dbaniu o odporny na intruzy organizm. Tak jak serce porusza krwią w naszym układzie krwionośnym, tak limfie ruch zapewnia jedynie ruch naszego organizmu. Często gdy za mało się ruszamy, limfa przestaje krążyć i to może powodować spadek odporności. Masowanie tych miejsc zapewnia jej nowy, energetyczny przepływ, co skutkuje oczyszczaniem organizmu z choroby i szybsze jej ustąpienie.
    Kostka zgiętego palca pasuj tak mocno jak twoja Ci na to pozwoli, kanał od wyżej wymienionego punktu gardła, aż do miejsca, gdzie kości łączą się w literę V. Podnieś palec, przyłóż z powrotem w punkcie gardła i przejedź ponownie w dół.

 

Masaż powyższych punktów powtórz 30 raz na każdej stopie. Zacznij od stopy prawej. Dobrze wykonany masaż bardzo rozgrzewa cały organizm.

Ważne:

Gdy objawy szybko ustąpią (a może się zdarzyć, że po kilku godzinach poczujesz się zdrowy jak ryba), nie przestawaj masować tych punktów. Gdy przestaniesz,  choroba może natychmiast powrócić ze zdwojoną siłą. Masuj punkty na stopach 3 razy dziennie przez minimum 3 dni po tym jak poczujesz ustąpienie objawów, a będziesz mieć pewność, ze choroba nie powraca.

Wszystkie powyższe  metody rozgrzewają organizm i pomagają szybko wyeliminować wirusy lub bakterie.
Należy więc pamiętać, aby się bardzo ciepło ubrać lub schować pod cieplutkim kocem.

źródło: http://www.chinesefootreflexology.com/how-to-get-rid-of-a-cold-fast-throat-neck/