Naturalne COMBO na przeziębienie i ból gardła

Czy znasz naturalne combo na przeziębienie i ból gardła?

Gdy wykonasz tych kilka czynności po kolei, Twój organizm natychmiast zabierze się za pracę, czyli: obronę, ochronę i regenerację. Naturalne COMBO na przeziębienie i ból gardła powtarzane trzy razy dziennie, może zlikwidować wszystkie objawy już w jeden dzień!

Rozgrzewający napój:

Pociąć imbir na kawałeczki, wrzucić do garnka, zalać 2 szklankami wody, gotować ok 5 minut. Wlać do kubka, gdy lekko przestygnie, dodać czubata łyżkę prawdziwego i nieprzetworzonego termicznie miodu i sok z cytryny. Pij póki gorące.
Imbir rozgrzewa, pomaga zabić bakterie i wirusy, miód działa jak antybiotyk, dodatkowo rozgrzewa organizm, cytryna dostarcza spora dawkę witaminy C. (Gdy boli gardło pominąć cytrynę – może podrażniac bolące miejsce).

Naturalne COMBO na na przeziębienie i ból gardła

Surowy czosnek:

Pokroić w kawałeczki i położyć na kanapce z ulubioną szybką lub pasztetem. Zjeść jak najwięcej. Działa intensywnie, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Szybko poprawia stan organizmu.

Płukanie gardła:

Dla odkażenia i natychmiastowej ulgi od bólu dobrze jest przepłukać gardło wodą z kilkoma kroplami propolisu lub nalewki z bursztynu lub z łyżeczką soli.
Odkaża i zmniejsza ból.

naturalne combo na przeziębienie i ból gardła

Akupresura na ból gardła i wzmocnienie organizmu:

  • Punkty gardła
    Używając kostki zgiętego palca u ręki masuj te punkty między dużymi a środkowymi palcami u stóp. Zacznij od prawej stopy. Aby metoda była najbardziej skuteczna, druga ręką przytrzymuj lekko palce stopy od spodu. Uciskanie tych punktów pomaga oczyścić gardło i wzmacnia pracę węzłów chłonnych w rejonie szyi i gardła.
    Masuj ok 20 sekund każdą stopę.

naturalne combo na przeziębienie i ból gardła akupresura

  • Odtykanie układu limfatycznego – na szybsze ustąpienie choroby:
    Układ limfatyczny pełni ogromna rolę w dbaniu o odporny na intruzy organizm. Tak jak serce porusza krwią w naszym układzie krwionośnym, tak limfie ruch zapewnia jedynie ruch naszego organizmu. Często gdy za mało się ruszamy limfa przestaje krążyć i to może powodować spadek odporności. Masowanie tych miejsc zapewnia jej nowy, energetyczny przepływ, co skutkuje oczyszczaniem organizmu z choroby i szybsze jej ustąpienie.
    Kostka zgiętego palca pasuj tak mocno jak twoja Ci na to pozwoli, kanał od wyżej wymienionego punktu gardła, aż do miejsca gdzie kości łączą się w literę V. Podnieś palec, przyłóż z powrotem w punkcie gardła i przejedź ponownie w dół.

 

Masaż powyższych punktów powtórz 30 raz na każdej stopie. Zacznij od prawej. Dobrze wykonany masaż bardzo rozgrzewa cały organizm.

Ważne:

Gdy objawy szybko ustapią (a może się zdarzyć że po kilku godzinach poczujesz się zdrowy jak ryba), nie przestawaj masować tych punktów. W takiej sytuacji choroba może natychmiast powrócić ze zdwojoną siłą. Masuj punkty na stopach 3 razy dziennie przez minimum 3 dni po tym jak poczujesz ustapienie objawów, a bedziesz miec pewność, ze choroba nie powraca.

Wszystkie powyższe  metody rozgrzewają orgaznim i pomagają szybko wyeliminować wirusy lub bakterie.
Należy więc pamietać, aby się bardzo ciepło ubrać lub schować pod cieplutkim kocem.

źródło: http://www.chinesefootreflexology.com/how-to-get-rid-of-a-cold-fast-throat-neck/